• Дорогі батьки ...

    Завдання батьківського виховання полягає в тому, щоб допомогти дитині стати автономною самостійною особою.

  •  

    ...Як не важко нам це усвідомити, але у дитини своя життєва задача, і батьки повинні допомогти в її здійсненні.

Кубики Зайцева

Кубики Зайцева

Деякі батьки й педагоги вагаються: чи варто починати рано навчати дітей читання, письма? Можливо, це велике навантаження на дитину? Чи не шкідливо це для неї? Звичайно, шкідливо, якщо навчання перетворити на обов'язковий складний процес.

Якщо ж дитина навчається невимушено, у грі, а ця гра цікава, рухлива, різноманітна – енергія дитини практично невичерпна. Власне, не потрібно мати великий педагогічний досвід, щоб погодитися з твердженням, що дитина значно менше втомиться, якщо інтенсивно гратиметься, навчаючись, ніж просто чинно і непорушно сидітиме, склавши руки й утупивши погляд в обридливу дошку. Навчання за методом Миколи Зайцева – це якраз і є захопливе й природне навчання у грі.

Переваги методики Миколи Зайцева

Малюк, який намагається вперше заговорити, ніколи не промовляє окремо звуки, щоб потім поєднати їх у слова. І навіть не раніше, коли він лепече, ніколи не чути окремих звуків – завжди лише склади. Науковці відкрили, що традиційний вербально-фонемний принцип навчання читання розчленовує нероздільний звуко-мовний код на штучно виділені «елементики». Ними було встановлено, що така методика формує стійкі патологічні звуко-мовні комплекси.

На противагу традиційному принципу Микола Зайцев, знаний педагог-новатор із Санкт-Петербурга, запропонував методику, що базується на природних потребах дитини в грі, на системності подачі матеріалу. Він бере за основу одиницю будови мовлення – склад: це два звуки, приголосний і голосний, або окремий приголосний чи голосний звук.

В основі методики – розроблені Миколою Зайцевим універсальні кубики, на яких зображено склади. А з кубиками навчатися весело і цікаво. Інформація подається невеликими «порціями», супроводжується ритмічними рухами. Під час занять у дітей задіяні майже всі відчуття: слух, зір, дотик. А додайте ще повну свободу поведінки, що так необхідна маленькій дитині, та цікаву ігрову ситуацію, яка постійно змінюється, а ще – елементи змагання, радість від таких очевидних і швидких досягнень. Малюк щасливий: у нього виходить, він уже може читати, рахувати, писати! Стійкі позитивні емоції – чудовий фон для нормалізації й активізації всіх функціональних систем організму дитини, а відтак йдеться про вже про здоров'я , таке необхідне нашим малюкам.

Невимушеність обстановки (діти можуть сидіти на підлозі, виконувати різноманітні рухи, переходити з одного місця на інше, співати тощо) – головна умова заняття. Але це не означає, що гра за методикою Миколи Зайцева – просто відпочинок чи розвага. Працюючи з таблицями та кубиками, дитина перебуває в постійному пошуку. Граючись, діти вчаться читати, ділити слова на склади, складати речення, писати. Ігри з кубиками і таблицями забезпечують активний розвиток мовлення та творчих здібностей.