• Дорогі батьки ...

    Завдання батьківського виховання полягає в тому, щоб допомогти дитині стати автономною самостійною особою.

  •  

    ...Як не важко нам це усвідомити, але у дитини своя життєва задача, і батьки повинні допомогти в її здійсненні.

Методика Марії Монтессорі

Методика Марії Монтессорі

Метод Монтессорі складається з трьох основних частин: дитина, оточення, вчитель. Метод ґрунтується на спостереженні за дитиною в природних умовах і прийманні його таким, як він є. Головний принцип методу Монтессорі: спонукати дитину до самовиховання, самонавчання, саморозвитку.

Дошкільне виховання в країнах світу

Дошкільне виховання в країнах світу

У багатьох країнах світу дошкільна освіта є первинною ланкою єдиної системи виховання і навчання. Нею опікуються місцеві органи влади, промислові та сільськогосподарські підприємства, релігійні та громадські організації, приватні особи.

Методика Глена Домана

Методика Глена Домана

Наприкінці 40-х рoків американський військовий лікар Глен Доман, працюючи у філадельфійському інституті, пізніше названому «Інститутом прискореного розвитку дитини», почав займатися лікуванням дітей травмами мозку.

Вальдорфська педагогіка

Вальдорфська педагогіка

Нині серед різних педагогічних концепцій, пов'язаних з раннім розвитком дитини, окреме місце посідає вальфдорфська педагогіка, що на відміну від інших методик, зорієнтованих на розвиток інтелекту чи фізичного розвитку, вальфдоська педагогіка заснована на повазі до дитинства, без якогось тиску.

Кубики Зайцева

Кубики Зайцева

Деякі батьки й педагоги вагаються: чи варто починати рано навчати дітей читання, письма? Можливо, це велике навантаження на дитину? Чи не шкідливо це для неї? Звичайно, шкідливо, якщо навчання перетворити на обов'язковий складний процес.