Басейн в ДНЗ №550

Басейн в дитячому закладі №550

Сучасний басейн в ДНЗ №550

Плавання є однією з найбільш дієвих форм фізичного виховання дітей. Під час плавання на організм впливає низка позитивних чинників – це вода, повітря, температура та рухова активність.

Регулярні заняття плаванням забезпечують загальнозміцнювальну дію на організм дітей, формують корисну навичку – вміння вільно рухатися у воді. Вони поліпшують фізичний розвиток у 93,5% дітей, зокрема сприяють формуванню правильної постави, запобігають розвитку плоскостопості, збільшують життєву ємність легень та сприяють розвитку силових характеристик м’язів тулуба. Окрім того, під час плавання відбувається процес очищення шкіри, полегшується її дихання; активується робота внутрішніх органів і тренуються фізіологічні системи організму.

Таким чином, плавання можна використати як корекцію при дефектах постави і стопи у дітей або як засіб профілактики цих порушень.

Порядок відвідування дітьми плавального басейну в ДНЗ №550

До занять з плавання в басейні допускаються діти з довідками від лікаря щодо стану їх здоров’я, а також результатами обстеження на наявність гельмінтів.

Рішення щодо можливості відвідувати басейн

Перед початком відвідування басейну та перед кожним заняттям з плавання дітей обов’язково оглядає медичний працівник (медична сестра басейну) та вносить результати огляду до відповідного журналу (термометрія, огляд зіва, шкіряних покровів) під особистий підпис щодо допуску дитини до купання.

Не допускаються до занять діти з гострими катаральними проявами або за наявності отиту, хронічного запалення носоглотки тощо. Такі діти мають перебувати під наглядом лікаря, який визначить початок занять з плавання індивідуально для кожної дитини.

Необхідні речі для відвідування дитиною басейну

Для відвідування басейну діти повинні мати індивідуальні плавки, рушник, шапочку і тапочки.

Особисті речі діти можуть приносити з собою до дитячого садка і після використання забирати додому. Батьки повинні обробляти ці речі після кожного відвідування басейну дітьми. Усі речі дітей зберігаються в індивідуальних шафах для одягу.

Дітям, які відвідують басейн, рекомендується мати короткі зачіски – для зручності під час купання і скорочення часу сушіння волосся феном.

Нормативна база