Поради вихователям щодо організації та проведення занять з розвитку мовлення

Поради вихователям щодо організації та проведення занять з розвитку мовлення

Якісна підготовка педагога до кожного окремого заняття: врахування місця заняття з навчання елементів грамоти у видів діяльності дітей; ретельна підготовка необхідного навчального обладнання, матеріалу, визначення перспективи диференційованого навчання тощо.

Навчання дітей старшого дошкільного віку елементів грамоти

Навчання дітей старшого дошкільного віку елементів грамоти

В процесі навчання дітей елементів грамоти, розвитку усвідомлення дитиною мовлення має бути покладено задоволення природної потреби дитини пізнавати світу ігровий спосіб, який дуже зацікавлює її, спонукає до активного прояву творчих здібностей тощо.

Конспект заняття для старших дошкільників

Вогонь злий – вогонь і добрий

Мета: Розширити знання дітей про значення вогню в житті людей та шкоду при необережному з ним поводженні. Закріпити знання дітей про те, що вогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь і шкоду.

Завдання з ознайомлення дітей з художньою літературою за програмою виховання і навчання

Завдання з ознайомлення дітей раннього та дошкільного віку з художньою літературою за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 7 років

У програмі «ДИТИНА» виведено окремий підрозділ «Художня література». Завдання з ознайомлення дітей раннього та дошкільного віку з художньою літературою за програмою «ДИТИНА» базується на в художньо-мовленнєвій компетенції, яка відповідно, включає в себе компетенції:

Перспективне планування занять (з дидактичними іграми та вправами)

Перспективне планування занять (з дидактичними іграми та вправами)

Примітка: заняття з навчання дітей елементів грамоти можна проводити протягом двох чи років одного залежно від індивідуальних особливостей вихованців (наприклад, якщо у старшій групі діти добре оволоділи знаннями й навичками добуквеного періоду).

Вимоги до мовленнєвих занять з дітьми дошкільного віку

  1. Чітко визначити мету, матеріал, хід заняття у відповідності до чинної програми.
  2. На кожному комплексному занятті одночасно (в комплексі) вирішується три різні мовленнєві завдання. Наприклад: словник, звукова культура мовлення, зв'язне мовлення.