Правила поведінки зі свійськими тваринами

Правила поведінки зі свійськими тваринами

Собака – вірний друг людини. Вона виконує найрізноманітнішу роботу: пасе і захищає від хижаків отару, допомагає на полюванні, вміє затримувати злочинців, віднаходити корисні копалини.


Ситуація
Узбіччям шляху мирно йшов великий кудлатий пес. Хлопчики, що гралися неподалік, вирішили трохи розважитися. Взяли в руки хто палицю, хто грудку землі й почали кидати у пса. Обурився Бровко з такої наруги і ...
Завдання
1. Закінчи ситуацію

Пам'ятай!
- уникай зустрічі з незнайомими собаками;
- ніколи не дражни пса. Маючи гострі зуби, він може боляче вкусити;
- укуси собак часто спричиняють тяжкі захворювання.

Крім собак та котів вдома можуть жити і домашні гризуни – хом'яки, миші. З ними теж важливо поводитися дуже обережно.

 

Кішка – найулюбленіша свійська тварина з пухнастим хвостом і гострими кігтями. Вона лагідна з тими, хто її доглядає, й агресивно ставиться до незнайомих або тих, хто її недолюблює. За рухами тіла й хвоста кішки можна визначити її настрій.

Якщо чимось невдоволена, про це найкраще повідомить хвіст своїми неспокійними нервовими рухами. Будь обережний. Захисна реакція кішки виявляється також у шипінні, загрозливому жесті піднятої лапи з випущеними кігтями. Тому, щоб не отримати подряпини рук та обличчя і більш тяжкі травми, запам'ятайте такі правила:
- не можна тягти кота за вуса та вуха;
- не можна гладити кота проти хутра;
- не можна лякати кота;
- не можна брати кота у ліжко. На ньому можуть бути різні комахи, які можуть покусати вас;
- після спілкування з котами мийте руки з милом.

Ситуація
Андрійко з Оксаною поїхали в село до бабусі. Саме в цей час у Мурки народилися маленькі кошенята. Вони були гарненькі, пухнасті, веселі й дуже любили гратися з дітьми. До міста малі повернулися з кошеням. Вони добре доглядали його, й кошеня швидко підростало. Згодом воно стало гарною пухнастою кицею – чорною, з білими плямами, гострими зубками та кігтиками. Пишалися, милувалися діти своєю вихованкою. Одного разу винесли її у двір. Аж раптом хлопчик із сусіднього будинку схопив кішку за хвоста й почав тягнути. Вона зашипіла, вигнула спину, наїжачилася, випустила кігті.
Завдання
1. Доповни ситуацію.
2. Що сталося?