Ребуси, кросворди, яскрава наочність

Ребуси, кросворди, яскрава наочність

Різноманітна наочність завжди привертає увагу дітей, особливо, якщо вона ще й доповнена цікавими завданнями, що спонукають дитину до роздумів, пошуку певних аргументів. Розгадування ребусів, кросвордів стимулює розвиток пам'яті, логічного мислення, самостійності тощо.

Разом з дітьми можна зробити чарівний календар погоди, куди вносити зміни, що відбуваються у природі відповідно до сезонів. Яскраві схеми, плакати, що відображають залежності різних об'єктів природи між собою, екологічні ланцюги також будуть доречними у роботі з дітьми. Цікавою є карта скарбів, виготовлена спільно з дітьми, на ній можна зобразити природні об'єкти найближчого оточення дитини, зв'язки між ними.

Отже, як бачимо із усього вище зазначеного, природа для дитини є невичерпною криницею знань та емоцій, а для дорослих - універсальною скарбничкою методів і форм роботи у всебічному вихованні дітей. Незаперечно природа є чудовим засобом і для розвитку логічних міркувань у дошкільнят. Розвиваючи логічне мислення у дітей дошкільного віку в процесі ознайомлення з природнім довкіллям, ми, дорослі, здатні навчити дитину бути відповідальною, рішучою, самостійно приймати рішення, а помиляючись, критично ставитися до будь-яких думок і ситуацій, розуміти, що все має причину і наслідок. Саме ці знання та вміння, які отримує дитина, і дадуть їй можливість у майбутньому житті ствердитися як самодостатня особистість з багатим внутрішнім світом.