Плата за харчування дитини

Плата за харчування дитини в дошкільному навчальному закладі

Розмір плати за харчування дітей у ДНЗ установлюють за поданням закладів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) власності та мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім’ї та режиму роботи закладу. Така норма передбачена п. 2.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.02 р. № 667 (далі – Порядок № 667).

Вартість харчування однієї дитини на день розраховує або централізована бухгалтерія, відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.04 р. № 1591, та цін на продукти. Обчислюється даний показник шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування в грамах (брутто) для однієї дитини (з урахуванням її віку та кратності харчування) на середню ціну,що діє у цій місцевості на момент складання кошторису.

Після подання таких розрахунків відділом освіти органи місцевого самоврядування визначають розмір батьківської плати та видають розпорядження (рішення) про встановлення вказаної плати.

Пунктом 2.9 Порядку №667 визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад ( у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Пільги на харчування

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.

Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.


Всі діти в навчальному закладі №550 отримують триразове харчування

При наявності довідки від лікаря здійснюється дієтичне харчування, яке передбачає зміну технологій приготування страв (готуються тушковані, варені страви).

Вартість харчування дитини в день у дошкільному навчальному закладі №550 коштує:

 • групи раннього віку - 18 грн. 13 коп;
 • групи дошкільного віку - 27 грн. 90 коп.

На підставі Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667, пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

 • Діти з малозабезпечених сімей;
 • Діти-сироти (опікуни);
 • Діти з багатодітних сімей.


Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти ЧАЕС

Icon 01

Харчування безкоштовне

 • Посвідчення дитини (ЧАЕС) - 2 шт. (копії)
 • Свідоцтво про народження дитини - 2 шт. (копії)
 • Посвідчення батьків (ЧАЕС) - 2 шт. (копії)
 • Паспорта батьків (ЧАЕС) - 2 шт. (с.1,2,11) (копії)
 • Довідка з ЖЕК (форма № 3) - 2 шт. (оригінал + копія)

Діти з малозабезпечених сімей

image2

Харчування безкоштовне

 • Довідка з Управління праці та соціального захисту населення - 1 шт. (оригінал).   Поновлюється 1 раз на півроку
 • Свідоцтво   про народження дитини - 1 шт. (копія)
 • Довідка з ЖЕК (форма № 3) - 1 шт. (оригінал)

Діти-сироти (опікуни)

image3

Харчування безкоштовне

 • Свідоцтво про народження дитини - 1 шт.(копія)
 • Рішення суду про опікунство - 1 шт. (копія)

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років)

image4

Оплата за харчування 50 %

 • Свідоцтва про народження всіх дітей - по 1 шт. (копія)
 • Посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт. (копія)
 • Довідка форма № 3 - 1 шт. (оригінал)


Для одиноких матерів Законом пільги не передбачені!!!

 

Питання щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах регламентовано

 • статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);
 • постановою Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);
 • Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667
 • Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі